Szkolenie

Trening bramkarski to podstawowy element bramkarskiego rzemiosła. Każda jednostka treningowa to szereg specjalistycznych ćwiczeń, uczących m.in. dobrego chwytu, wyprowadzenia piłki ręką, gry nogami, czy też koordynacji ruchowej. Dodatkowo dzięki ćwiczeniom zawodnicy zyskują dobre wyczucie wyjścia do piłki czy umiejętność przewidywania sytuacji boiskowych.

Każda grupa wiekowa trenuje według tego samego modelu zajęć. Gwarantuje to równomierny rozwój i możliwość porównania predyspozycji zawodników.

Poza kształceniem typowo bramkarskim, zadaniem trenerów jest również wszczepienie w zawodników ducha sportu oraz nauczenie ich nawyku dbania o własną kondycję fizyczną i zdrowie. Treningi, dzięki ćwiczeniom w grupie, rozwijają także umiejętności społeczne.

Konsultacje medyczne – zawodnicy Wielkopolskiej Akademii Bramkarzy są objęci opieką kliniki Rehasport, co umożliwia korzystanie z konsultacji medycznych w przypadku kontuzji.

Sprawdź lokalizacje i harmonogram treningów tutaj.

Nasi bramkarze co sezon uczestniczą w obozach bramkarskich, nastawionych na maksymalne podnoszenie kompetencji. Spis obozów można znaleźć na stronie Akademii tutaj.

 

Ćwiczenie #1

Co doskonali to ćwiczenie?

To ćwiczenie z elementem rywalizacji pozwala poprawić szybkość, zwinność, refleks oraz bronienie.

Na czym polega ćwiczenie?

Jeden z zawodników musi strzelić bramkę, a drugi ją skutecznie obronić.

 

Ćwiczenie #2

Na czym polega to ćwiczenie? 

Golkiperzy grają w papier - nożyce siedząc na ziemi. Wygrany zaczyna gonić, a przegrany ucieka. Ważne, aby zawodnicy mieli pozycję siedzącą z wyprostowanymi nogami.

Co doskonali to ćwiczenie?

Ma na celu pobudzenie zawodnika oraz poprawienie szybkiego analizowania informacji. Dodatkowo to ćwiczenie kształtuje szybkość bramkarza i doskonali technikę podnoszenia się z ziemi.

 

Ćwiczenie #3

Co doskonali to ćwiczenie?

Ćwiczenie doskonali szybkość zawodnika,  umiejętność ustawienia się w bramce, obronę strzałów, a także rzucanie się do piłki uderzonej po ziemi.

Na czym polega to zadanie?

Zawodnik goni piłkę kopniętą lekko po ziemi, a następnie ustawia się do uderzenia, które należy obronić.

Projekt i wykonanie: cogitech group